VDE testausraportti 305202-TL3-2 jatkuvalle 16A:n virralle!
- Autonlataus-/lämmitysajastin ajastin BLE on pistorasia-ajastin (valaistu), jossa on päivittäinen ohjelma.
- Integroitu automaattinen lataustoiminto.
- Maksuttomassa AT-1 Hybrid sovelluksessa on kWh-mittaus johon on mahdollista myös syöttää energian hinta, jolloin käyttäjä näkee kulutetun sähkön viikon, kuukauden ja puolen vuoden ajalta myös euroina.
- Kulutettu sähkö halutulta ajalta voidaan lähettää sovellukselta esim. viestinä tai s-postina valitulle henkilölle tarpeen mukaan.
- Valittavissa perinteisten 2- tai 4-tunnin esilämmityksen lisäksi latauskäyttö yksivaiheisena maks. 12 tuntia. Latauksen voi myös ajastaa.
- Ajastimeen on mahdollista asentaa ulkoinen anturi (lisätarvike) jolla esilämmittäminen tapahtuu ulkolämpötilan mukaan ja turha esilämmittäminen jää pois säästäen energiaa.
- On myös mahdollista nimetä käyttäjälleen, jolloin se on aina käyttövalmis kun sitä tarvitaan tai vaihtoehtoisesti vapaa käyttö - ajastimeen voi liittyä kuka tahansa yksittäistä käyttöä varten.
Helppoa ja vaivatonta käyttöä AT-1 Hybrid ajastimella!